Öğretmenevi ve 12 derslikli İlkokul için protokol imzalandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yapılacak olan 35 odalı öğretmenevi ve 12 derslikli okul için protokol imzalandı.

Öğretmenevi ve 12 derslikli İlkokul için protokol imzalandı
Yayınlama: 29.10.2020
Düzenleme: 29.10.2020

Mardin Valiliğinden yapılan protokol sırasında Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Nusaybinli Hayırseverler Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan hazır bulundu.

Yapılan protokolde Munğan ve Kaya aileleri, ilçede bir öğretmenevi ve ilkokulu yapacakları açıklandı.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hayırseverlerimiz Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan ile Nusaybin’de yapılması planlanan öğretmenevi ve ilkokul yapımı için protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolümüzün ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

MEM Müdürü Sümer ise; “Bugün burada bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum, amacımız sadece geleceğimiz olan çocuklarımızın okumalarını sağlamak. Bu konuda herkesin elinden geldiği kadar destek olmalarını istiyor ve tüm iş adamlarının bu konuda yeterli duyarlılığı göstermelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şehmus Sümer Hayırsever iş adamları Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan’a eğitim camiası ve Nusaybin halkı adına kendilerine teşekkür etti.

Nusaybin eğitim camiası, geçtiğimiz hafta Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesinden sonra Munğan ve Kaya ailelerinin öğretmenevi ve ilkokul protokolüyle ikinci müjdeyi yaşadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.