Sağlık Müdürü Yavuz: “Aşı oranımız arttıkça vaka sayısı düşmeye devam ediyor”

Mardin ilk doz aşılama oranının yüzde 65’e çıkmasıyla sarıya dönerken salgınla mücadelede aşının önemine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, “İlimiz de aşı oranımız arttıkça vaka sayısı düşmeye devam ediyor.” dedi.

Sağlık Müdürü Yavuz: “Aşı oranımız arttıkça vaka sayısı düşmeye devam ediyor”
11.09.2021
A+
A-

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 risk haritasında ilk doz aşılama oranının yüzde 65’e çıkmasıyla turuncu kategoriden sarıya geçiş yapan Mardin’in maviye geçebilmesi için mücadele veren sağlık ekipleri, aşı çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor.

üs salgınının kontrol altına alınması ve toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla şehrin her köşesine kurulan mobil aşı çadırları, özellikle randevu sistemi olmaması dolayısıyla halkın ilgisini çekerken salgından kurtulmanın tek yolunun aşı olduğuna bir kez daha dikkat çekildi.

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlimiz de aşı oranımız arttıkça vaka sayısı düşmeye devam ediyor, servislerde yatan hasta sayımız azalıyor, yoğun bakımda yatan hastalarımızın tamamı aşısız ya da eksik aşılı, lütfen aşı olmaya ve tedbirlere uymaya devam edelim.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.