İlçe Başkanı İlhan’dan “SP – AK Parti” ittifakı açıklaması

Saadet Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Hacı İlhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partili Asiltürk’ü ziyareti ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile ittifak konusunda ‘talep gelirse konuşulacağını’ ifadesinin ardından başlayan ittifak tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu.

İlçe Başkanı İlhan’dan “SP – AK Parti” ittifakı açıklaması
Yayınlama: 02.02.2021
Düzenleme: 02.02.2021 20:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SP (Saadet Partisi) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaretiyle başlayan ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamasıyla süren ittifak tartışmalarına ilişkin Saadet Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı Hacı İlhan, açıklama yaptı.

Tüm partilerin birbirini ziyaret ederek istişarelerde bulunabileceğini belirten İlhan, açıklamasında şunları söyledi;

“Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Yüksek istişare kurulu başkanı Sayın Oğuzhan Asiltürk Beyefendiye ziyaret gerçekleştirdi. Sayın Cumhurbaşkanı ittifak için ziyaret gerçekleştirdiğini ifade etti. Sosyal medya ve televizyon programlarında herkes Saadet Partisi ittifakından bahsetti. Ama ne yazık ki bu televizyon programlarında bir tane Saadet partili yetkili yoktu. Aslında bu ziyaretler normal karşılanmalı diye düşünüyorum. Tüm siyasi partiler birbirini ziyaret edebilir. Kutuplaşma değil de diyaloğa ihtiyacımız var. Bunu da ifade etmek isterim. Genel başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu bir televizyon programında AK Parti ile ittifak yapılabilir diye bir kelime kullandı. Her yerden SP ve AKP ittifak sözleri çalkalanmaya başladı. Sayın genel başkanımız aslında ne ifade etti bunu bir anlamak lazım. AK Parti; Parlamenter sisteme geri dönüş, Adil düzen sağlaması, Adalet sağlaması, Hak ve Hukuk önem vermesi, liyakata önem vermesi, Şahsi menfaat değil, ülkenin menfaatleri doğrultusunda siyaset yapabilecekse biz o zaman o partiyle oturur konuşabiliriz. Saadet partisi olarak biz buna inanıyoruz. İkinci bir husus, Halkların Demokratik Partisi(HDP) Ankara’da genel başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’na ziyaret gerçekleştirdi. Bunlar güzel kareler. Bizim tam ifade etmek istediğimiz bu işte. Tüm partiler birbirini ziyaret edebilir ve istişarelerde bulunabilir. Ayrım yapmadan bugün siyasi partileri ziyaret eden tek partiyiz. Ülkemiz bu sıcak ortamlara hasret kaldı. Sözlerime burada son vermek istiyorum. Ülkemiz için hayırlısı ne ise o olsun inşallah”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.