Kızıltepe

Kızıltepe Öğretmenevi Müdürlüğü görevinde bulunurken görevden alınan Mehmet Hadi Gökdemir, mahkeme kararıyla eski görevine iade edildi.
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde LPG yüklü tanker ile otomobilin çarpışması sonucu biri bebek 3 kişi yaralandı.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan 12 yaşındaki Yusuf Gezer, tedavi gördüğü hastanede 40 günlük hayat mücadelesini kaybetti.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evinin bahçesinde öldürülmüş halde bulunan kadının cinayet zanlısı jandarma ekiplerince 6 saatten kısa bir sürede tespit edilerek yakalandı. Jandarma ekiplerince suç aletiyle yakalanan zanlı sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evinin avlusunda kanlar içerisinde cesedi bulunan Aynur İlhan cinayetine ilişkin jandarma ekipleri, bir akrabasını gözaltına aldı.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde evde kanlar içerisinde yatan bir kadın cesedi bulundu.
Mardin Kızıltepe’de son kullanma tarihi geçmiş 6 bin gıda ve kozmetik ürüne el konuldu. Raflarda ürünleri sattığı tespit edilen 45 işyerine ceza kesildi.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki akraba arasında yaşanan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı.
Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından başvurusu yapılan ve Dicle Kalkınma Ajansı tarafından Desteklenen ve Teknik Destek verilen “Kızıltepe Kırmızı Mercimeği” Coğrafi İşaret Tescil Belgesi aldı. Bu kapsamda Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından “Kızıltepe Kırmızı Mercimeği” Coğrafi İşaret Tescil Belgesi verilerek tescillendi.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde şebeke yenileme çalışmalarını yapmak isteyen elektrik dağıtım şirketi ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğrarken bir ekip araç ise ateşe verildi.
Mardin’in Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, başkanlığında kırsal mahalle muhtarlarıyla Kızıltepe Ortaokulu konferans salonunda ikinci muhtarlar toplantısı gerçekleştirdi.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir kadın yolun karşısına geçerken TIR'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti. 
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düğüne giden aracın başka bir araçla çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk 5 kişi yaralandı.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir çocuğun elindeki muştayı almaya çalışırken orantısız güç kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan antrenör sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
Altınordu Futbol Kulübü, Mardin’de Mardin AFO (Altınordu Futbol Okulları) Antrenörü ile bir çocuk arasında yaşanan kavga görüntüleri üzerine açıklama yaptı.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir çocuğu darp ettiğine ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşılan öğretmen gözaltına alındı.
Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında kırsal mahalle muhtarlarıyla Muhtarlar Binasında muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi.
Kızıltepe İlçe Emniyet müdürlüğü görevine yeni atama yapıldı.