CHP İl Başkanı Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki göstererek “Elektrik sayaçları içerde ‘çalıyorlar’ diyorlar. Mardin’in yüzde 70’ine sen hırsızsın diyorlar.” dedi.

CHP İl Başkanı Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi
Yayınlama: 19.04.2021
Düzenleme: 19.04.2021 00:13

Halk TV canlı yayında Eylül Han Tezel’in sunduğu ‘Yerelden Siyaset’ programına konuk olan Mehmet Kılınçaslan, elektrik sayaçlarının dışarı alınmasına tepki gösterdi. Kılınçaslan, “Elektrik sayaçları içerde ‘çalıyorlar’ diyorlar. Mardin’in yüzde 70’ine sen hırsızsın diyorlar. Olayın sosyal boyutuna bakmamız lazım. Türkiye’nin 81 ilinden bir tanesi ve büyükşehir. Bu insanlara diyorsun kardeşim ben sana güvenmiyorum. 81 ilin birinde yüzde 70’ine güvenmiyorsan ve yüzde 70’ine hırsız diyorsan burada sosyal bir sorun var. Bu devleti ilgilendiren birşey. Ben olsam tüm üniversitelerde olağanüstü hal ilan ederdim gidin bu Mardin’in sosyal sorununu bilimin aracılığıyla tespit edin.” dedi.

Kılınçaslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün ülkenin tamamında olduğu gibi bir kuraklık var. Biz pandemi sürecindeyiz. Önümüzdeki harmanda rekoltenin düşük olacağı belli. Su kaynakları da belli. Barajı getirmemişsin yeraltı su kaynaklarıyla sulamaya çalışıyorsun ben olsam acilen çiftçinin üzerindeki maliyet yükünü hafifletirdim. Sen bu sayaçları dışarı alıyorsun eğer bir devlet vatandaşına güvenmiyorsa vatandaş devlete nasıl güvenecek.”

Mardin’de kamu yatırımı yok. Türkiye’nin bütün şehirlerine paralel Mardin’in de aynı şekilde sorunları vardır. Çözüm bekleyen ciddi ciddi sorunlar vardır. Keşke biz ilin kültürel yapısını, mozaiğini, müziğini, sporunu konuşabiliyor olsak. Temel sorun şu; herkesin ortak paydası ‘sorun’ olmuş.  Tek çözüm önerisi güçlü parlamenter sistem.    

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.