Mardin’de hastane arsasının akıbeti belli oldu

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin arsası üzerinde Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılacak.

Mardin’de hastane arsasının akıbeti belli oldu
Yayınlama: 13.12.2019
Düzenleme: 13.12.2019 14:06

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin 2016 yılında fiziki şartları uygun olmadığı gerekçesiyle yeni Mardin Devlet Hastanesi’ne taşınmasının ardından zaman zaman hastane binasının durumu iyileştirilerek Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürüleceği iddiaları gündeme gelirken iddiaların ardından yıkımı gerçekleşen hizmet binasının arsasının ne olacağı büyük bir merak konusu olmuştu.

Mardin’de hastane arsanın hakkında çeşitli öneri ve iddialar ortaya atılırken AK Parti Artuklu ilçe başkanı Serdal Bağış, sosyal medya hesabından ‘YaparsaAkpartiyapar’ etiketiyle yaptığı paylaşım ile arsa akıbetine ilişkin son noktayı koydu.

Bağış, yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanlığının onayıyla eski hastane arsası üzerinde Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapımına başlanacağı müjdesini vererek Mardin’e hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Öte yandan, Hastanenin 30 ünitelik olacağı öğrenilirken projenin tamamlandığı ve ihalenin bakanlık tarafından 20 Aralık 2019’da yapılaarak en kısa sürede inşasına başlanacağı belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.