Yeni yıl mesajları 2022! Arkadaşa, eşe, akrabaya anlamlı yılbaşı mesajları…

2022 yılına günler kaldı. Yeni yıl arifesinde arkadaşlarına, sevdiklerine ve akrabalarına yeni yıl mesajı göndermek isteyen bireylerin sayısı …

Yeni yıl mesajları 2022! Arkadaşa, eşe, akrabaya anlamlı yılbaşı mesajları…
Yayınlama: 31.12.2021

2022 yılına günler kaldı. Yeni yıl arifesinde arkadaşlarına, sevdiklerine ve akrabalarına yeni yıl mesajı göndermek isteyen bireylerin sayısı artıyor. Bu mesajlar, hatır sorma açısından son derece kritik. Ayrıca, unutulmaya yüz tutmuş ikili ilişkileri canlandırma adına da önemli. 2022 yılının arifesinde veya yeni yılın ilk gününde kullanabileceğiniz birbirinden özel, etkileyici anlamlı ve güzel mesajlar haberimizde.

Her geçen sene, bir öncekinden daha güzel olsun. 2022’deki dostluğumuz, önceki yıllardaki gibi daim olsun.Kalbinin insanı ısıtan sıcaklığıyla kalmaya devam ettiği yeni bir yıl dilerim.Hayırlı, bol ve bereketli kazanç geçireceğin bir yıl geçirmeni temenni ediyorum.2022 yılı sağlık, huzur; mutluluk ve hayırlı kazançlara vesile olsun.Merhametin yeryüzündeki temsilcisi annem; yeni yılını kutlar; hayırlara vesile olacak bir yıl geçirmeni dilerim.Her senenin bir öncekini eskitmesine rağmen, dostluğumuzun baki kalması ümidiyle. Yeni yılın kutlu olsun.Kaplumbağa terbiyecisi gibi bıkmadan, usanmadan beni terbiye eden babam; yeni yılını kutlar, bir önceki yıldan daha dertsiz, daha tasasız bir yıl geçirmeni dilerim.2022 yılının sevdiklerinle barış içerisinde geçmesini, aradaki kırgınlıkların sona ermesini temenni ediyorum.Yeni yılda, birbirimizi dualarımızdan; sohbetlerimizden eksik etmeyelim. Yeni yıl, dostluğumuzun nişanesi olsun.2022 yılında kendin gibi dürüst, namuslu ve ahlaklı insanlarla karşılaşman dileğiyle.Yeni yılın, dostluğumuzu pekiştirmesini diliyorum.

Sevdiklerinle beraber huzur içerisinde geçireceğin bir yıl diliyorum.

Canını sıkan, seni üzen anıların 2022 yılıyla beraber yok olmasını temenni ediyorum.

2022 yılında eğitim-öğretim çalışmalarınızın kusursuz bir şekilde ilerlemesini, onlarca genç dimağı derya deniz hafızanızla kuvvetlendirmenizi diliyorum.

Akademik açıdan başarılı bir yıl geçirmeniz ümidiyle. Sağlıcakla kal.

Borçlarından kurtulacağın, feraha ereceğin bir yıl olması dileğiyle.

İstediğin her şeyin, hayırlısıyla yeni yılda gerçekleşmesini diliyorum.

Zafer dolu bir yıl geçirmen en büyük dileğim. 2022 yılında bol bol hayır işlerine önayak olman temennisiyle.

Umutsuzluğa kapılmayacağın, insanlarla barış dolu bir yıl geçirmeni niyet ediyorum.

2022 yılında sana zarar verecek her şeyin senden uzak olmasını diliyorum.

Sağlık sorunlarından uzak bir sene geçirmen dileğiyle.

Gel arkadaşım, kıralım şu buz dağlarını. Yeniden dost olalım, eski günlerdeki gibi. 2022 yılı dostluğumuzun işaret fişeği olsun. 

Yeni yılın Müslüman aleminde hayırlara vesile olmasını dilerim.

Dostlarınızdan ayrı kalmayacağınız, akrabalarınızla birlikte olacağınız; afiyette bir yıl geçirmenizi dilerim.

Yılbaşını kutlamak caiz mi, haram mı?

Yılbaşı kutlamalarına yönelik İslamiyet âleminde birbirinden farklı içtihat ve görüş bulunmaktadır. Nureddin Yıldız Hocaefendi, bu etkinliklere dair: “Ölen birisine matem töreni yapılıyor. Eceli kendisine bir yıl daha yaklaşan birisi de kutlama yapıyor. Bu Müslüman kafası olamaz. Müslüman bu dünyayı bir ağacın altında gölgelenen yolcu gibi kabul ettikten sonra gölgelendiği ağacın altında mezara biraz daha yaklaştığı için törenler yapan bir insan olarak yaşayamaz. Batıldır. Yılbaşı rezaletine ayak basan Müslümanları da yeri geldiğinde seviyeli bir protesto ile karşımıza almaya hazır olalım diyorum. Bu bir afettir. Bu bir çılgınlıktır. Müminin sözünde bunun yeri olamaz” demiştir.

Hicri takvimde yeni yıl ne zaman başlıyor?

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) Mekke’den Medine’ye göçünü, yani hicretini baz alan Hicri takvim, Efendimizin yeğeni; İslamiyet’in 4. Halifesi Hazreti Ali tarafından önerilmiş ve Hazreti Ömer döneminde kabul edilmiştir. Hicri takvimde senenin ilk ayı Cemaziyelahir ayıdır. Miladi takvime göre, 4 Ocak Salı günü Hicri takvimin ilk günü olarak sayılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.