Çam: “2020 yılını üst yapı seferberliği ilan ettik”

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle bir araya geldi.

Çam: “2020 yılını üst yapı seferberliği ilan ettik”
Yayınlama: 11.01.2020
Düzenleme: 11.01.2020 21:06

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilçedeki basın mensuplarıyla bugün bir araya geldi. Çam Kızıltepe’deki alt yapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Mevsimsel şartlardan dolayı çok fazla çalışamadıklarını belirten Kaymakam Çam, “Kızıltepe’de altyapı olarak farklı kurumların yaptığı çalışmalar sebebiyle bu sene çok zor geçiyor. İnşallah bu yer altında yapılan çalışmalar bittikten sonra gelecek sene itibariyle büyük bir kısmını halletmek ve artık ilçemizde hayatı olağan akışı içerisinde seyrini sağlayabilmek birimlerimiz çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah mart ayının 15’inden sonra merkezden başlayarak etrafa doğru nüfusun en yoğun olduğu mahallelerden başlayarak hizmeti gerçekleştireceğiz. Hedefimiz bu çamuru ve problemi ortanda kaldırmak olacak” diye konuştu.

“4 Kasım’da devraldığımızda kasada 24 bin lira vardı”

Kayyum döneminden 31 Mart seçimlerinden sonra HDP’li Belediye’ye devredilen Kızıltepe Belediyesinin borcunun 17 milyon 441 bin TL olduğunu anımsatan Çam, “Yaklaşık 6 aylık süre içerisinde yapılan durumlarla birlikte biz 4 Kasım itibariyle devraldığımızda Kızıltepe Belediye’sinin borcu 33 buçuk milyondu. Yaklaşık 17 milyon civarında bir borç artış durumu söz konusu. En önemli artış söz konusu personel noktasında yaklaşık 120 civarında personel istihdam edilmiş. Kızıltepe Belediyesi devredilirken kasasında yaklaşık 800 bin liranın üzerinde mevcutken 4 Kasım’da devraldığımızda 24 bin lira para kasada vardı. Kalıcı hizmetlere paramız yoktu demeyeceğiz. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kızıltepe’de anneler bebek arabasıyla düzgün bir şekilde yürüyecek”

Kaynakları en güzel şekilde kullanarak harcama yapacaklarını altını çizen Çam, “2020 yılını seferberlik yılı ilan ettik. 2020 yılını üst yapı seferberliği ilan ettik. En ana hususumuz yol, kaldırım, parke ve sıcak asfalt yapmak olacak. İnşallah Ekim’e kadar 500 bin metrekarenin üzerinde parke düzenlemesi yapmak ve 100 bin metrekare sıcak asfalt düzenlemesi yapmak olacak. Popülist yaklaşımla kışın kalıcı olmayan yatırımlara girebilirdik ancak bunun ömrü en fazla 2 yıl olurdu. Ancak mevsiminde yapacağımız yatırımla ömrü 15-20 yıl olacak. Kaynakları en güzel şekilde kullanacağız. Kızıltepe’de anneler bebek arabasıyla düzgün bir şekilde yürüyecek bir hal alacak” ifadelerini kullandı.

MARSU, DEDAŞ ve Doğalgaz yetkilileri ile yapılan görüşmelerde yapacakları çalışmaları tamamlamaları konusunda uyardıklarını belirten Çam, “Mart ayında başlatacağımız üst yapı çalışmalarına göre planınız öne çekin, çalışmalara başladıktan sonra bizim yaptığımız yerleri ‘yok alt yapı yapacaktım´ diye yanımıza gelmeyin diye uyardık” diye konuştu.

Trafiği rahatlatacak alternatif yol müjdesi

Şanlıurfa Caddesinin İpekyolu istikametinden eski maliye kavşağına kadar, Şahkullubey caddesinin de orta refüjlerinin iptal edilerek ipek yoluna doğru tek yön olarak trafiğe açılacağını belirten Çam, Şanlıurfa caddesi ile Şahkullubey caddeleri arasında ki ara sokaklardan ikisinin gidiş ikisinin geliş olarak bağlantı yolu olarak kullanılacağını ve bu şekilde trafiğin rahatlama çalışmasında bulunacaklarını da kaydetti.

İpek yoluna çevre yolunun yanı sıra alternatif yolların açılması için çalışma içinde de olduklarını aktaran Çam, Hayvan pazarının yanındaki yolun Ceylanpınar yoluna açılması ve yolun Ceylanpınar’a kadar çift yol olması için çalışma yürüttüklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.