Turkcell Kros Süper Ligi 1. kademe yarışları Malatya’da yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ile Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Turkcell Kulüpler Kros Süper Ligi 1 …

Turkcell Kros Süper Ligi 1. kademe yarışları Malatya’da yapıldı
Yayınlama: 02.03.2022

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu ile Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Turkcell Kulüpler Kros Süper Ligi 1 Kademe yarışmaları Malatya’da tek gün yapılarak tamamlandı.

MALATYA (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Turkcell Kulüpler Kros Süper Ligi yarışması Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın startı ile başladı. U 18 Erkekler, U 18 Kadınlar, U 20 Erkekler, U 20 Kadınlar, Büyük Erkekler, Büyük Kadınlar olmak üzere 6 ayrı dalda yapılan yarışmaya 64 takım katıldı. Turkcell Kulüpler Kros Süper Ligi 1 Kademe yarışına 357 sporcu katılım sağladı.

Turkcell Kulüpler Kros Süper Ligi yarışmasının ilk etabında büyük erkekler 10 kilometre koşusu ile başladı.

Yapılan müsabakalar neticesinde;

Büyük Erkeklerde, 1. Polat Kemboı Arıkan (Ankara Büyük Büyükşehir Belediyesi), 2. Süleyman Bekmezci (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), 3.ise Ahmet Alkanoğlu (Beykoz Belediyesi) sporcuları dereceye girdi.

U18 Kadın kategorisinde birinci Ceyda Melek Pınar (İstanbul-Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği) ikinci Selen Canlı (İstanbul-Enka Spor Kulübü), üçüncü ise Elif Naz Köseoğlu (İstanbul-Enka Spor Kulübü) sporcuları dereceye girdi.

U20 Erkekler kategorisinde birinci Taner Tunçtan (İstanbul-Fenerbahçe Spor Kulübü), ikinci İsmail Taşyürek (İstanbul-Fenerbahçe Spor Kulübü), üçüncü ise Mevlüt Kılıç (İstanbul- Fenerbahçe Spor Kulübü) sporcuları dereceye girdi.

U18 Erkek kategorisinde birinci Cuma Özcan (Aydın-Efelerspor), ikinci Kıyasettın Kara (Kayseri-Gençlik Ve Spor Etkinlikleri Kulübü), üçüncü ise Muhammet Mustafa Arslan (İstanbul-Fenerbahçe Spor Kulübü) sporcuları dereceye girdi.

Büyük Kadın kategorisinde birinci Yayla Günen (İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü), ikinci Ruken Tek (Batman-Petrolspor Kulübü), üçüncü ise Fatma Karasu (İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü) sporcuları dereceye girdi.

U20 Kadınlar kategorisinde birinci Ayça Fidanoğlu (İstanbul-Enka Spor Kulübü), ikinci Edibe Yağız (İstanbul-Fenerbahçe Spor Kulübü), üçüncü ise Buse Nur Batak (İstanbul-Fenerbahçe Spor Kulübü) sporcuları dereceye girdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.