Mardin akraba İki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı

Mardin’in Artuklu ilçesinde iki aile arasında çıkan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği husumet barışla noktalandı.

Mardin akraba İki aile arasındaki husumet barışla sonuçlandı
Yayınlama: 07.07.2022

Artuklu’nun Kabala Mahallesi Dörtyol mevkiinde akraba olan Duva ve Acar aileleri arasında yaşanan sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle çıkan silahlı kavgada 1 kişinin hayatını kaybetmesi 3 kişinin de yaralanmasıyla yaklaşık 5 ay önce başlayan husumet, bölgenin kanaat önderlerinin araya girmesiyle sona erdi.

Kabala Kanaat önderi Rıfat Enes, Şakir Nuhoğlu ve Ecevit Hakan ile Çiçek ailesinin önde gelen isimlerinden Aziz Çiçek’in de her iki aileyle de görüşerek barış sağlandı.

Barış sofrasında bir konuşma yapan Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, barışın sağlanmasında emeği geçenlere ve iki aile fertlerine teşekkür ederek, “Düşmanlık inşa etmek çok kolaydır ama zor olan bir arada kardeşçe, birlik içerisinde yaşayabilmektir.” dedi.

İki aile için barış yemeği verildi. Barış Yemeğine Ak Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, Ak Parti Eski İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, bölgenin kanaat önderleri, din alimleri ve Duva ile Acar aileleri katıldı.

Yaklaşık Bin 500 kişi katıldığı barış yemeğinde bir araya gelen aile bireyleri, birbirleriyle tokalaşarak barıştılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.