Kızıltepe’de tarla ve kuyusu olmayan vatandaşa 83 bin TL borç çıkarıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Metin Kayan, tarlası olmamasına rağmen adına iki artezyen kuyusu aboneliği yapıldığı ve bu abonelerden 83 bin lira borç çıkarıldığını iddia etti.

Kızıltepe’de tarla ve kuyusu olmayan vatandaşa 83 bin TL borç çıkarıldı
Yayınlama: 23.07.2022

Kızıltepe’de bir eczanede çalışan Metin Kayan, artezyen kuyusu ve tarlası olmaması rağmen kendisine 83 bin TL borç çıkarıldığını dile getirdi.

Tarlası olmamasına rağmen adına artezyen kuyusu aboneliği yapıldığını ve yıllardır borcun kendisine ait olmadığını aktardığını Kayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“2006 senesinde adıma TEDAŞ’ta Kızıltepe ilçesi Gerekli köyünde (Bu arada böyle bir köy ismi Google de bile yok )iki kuyu abonesi yapılmıştı. Ve o abonelerden bana 83.000 bin TL borç çıkarıldı. Kızıltepe TEDAŞ yetkilileri beni Mardin TEDAŞ’a yönlendirdi, Mardin TEDAŞ’ta itiraz etmeme rağmen hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Bana söylenen borcunu öde sonra gel itiraz et demeleri. Bende Ankara TEİŞ’a posta yoluyla itiraz dilekçesi gönderdim. Bir sene sonunda gelmeyen cevap üzerine Ankara’ya günlerce telefon açıp mektubumu alan biriyle konuştum. Ankara’daki yetkili bana kuyuda kaçak kullandığımı ve itiraz dilekçesinin reddedildiğini söyledi. Böyle bir köyün olmadığını arazimin olmadığını söylememe rağmen hiçbir sonuç elde edemedim. Olmayan bir köy, olmayan bir arazi, olmayan bir kuyu ve bana çıkarılan 83000 bin lira borç psikolojik olarak çöküntüye geçtiğim anda imdadıma Avukat Abdullah K. yetişti. Kendisine vekalet vermem gerektiğini söyledi sonrasında mahkeme açacağını söyledi. Avukat beyin çabaları sonucu bana TEDAŞ’tan gelen zarfta TC kimlik numaramın ve adımın sehven yazıldığı gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve adıma bulunan abonelerin silindiğini belirten bir mektup gönderdiler. Bu durumda olan vatandaşların dikkat etmeleri ve bu tür olaylara karşı haklarını sonuna kadar savunmaları için bunu yazma gereği duydum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.