Vali Demirtaş ve hayırseverler el uzattı, gereken para toplandı

Mardin Kızıltepe’de sobanın patlaması sonucu yüzü yanan Mehmet Nafi Özdemir, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve hayırseverlerin desteğiyle ameliyatı için gereken parayı topladı. Özdemir, ameliyatı gerçekleştirecek doktordan haber bekliyor.

Vali Demirtaş ve hayırseverler el uzattı, gereken para toplandı
Yayınlama: 07.08.2022

Atatürk Mahallesi 849 Sokakta yaşayan bir çocuk babası 26 yaşındaki şoför Mehmet Nafi Özdemir, kaza öncesi TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlamaya çalışıyordu. Ancak 1 buçuk yıl önce 24 Şubat 2020 tarihinde evinin salonunda bulunan odun sobasını yakmak isterken gaz sıkışması sonucu soba patladı. Patlamanın etkisiyle Özdemir’in yüzü, eli ve kolları yandı.

Özdemir’in eski sağlığına kavuşması için ameliyat olması gerekiyor. Ameliyatı için ise 200 bin lira gerekiyordu. Özdemir maddi durumu elvermediği için ameliyat ücretini karşılayamadı. Özdemir Kızıltepe Yetim ve Öksüzler Derneği’nin öncülüğünde yardım toplanmaya başlandı. Mardin Valiliği de Özdemir için Ziraat Bankası’nda bir yardım hesabı açtı.

Özdemir için canlı yayınlar sayesinde hayırseverlerin yaptığı bağışlarla 102 bin TL toplandı. Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın talimatlarıyla valilik tarafından Özdemir’in hesabına 107 bin TL’lik yardım yapılarak 200 bin TL toplandı.

Özdemir şimdi Ankara’da Özel bir hastanede gelecek haberle Ankara’nın yolunu tutacak ve estetik operasyonlarla eski sağlığına kavuşacak.

Özdemir’i evinde ziyaret eden Yetim ve Öksüzler Derneği Başkanı Sadettin Kandemir, gerçekleştirdikleri destek programlarıyla hayırseverler tarafından 102 bin TL  toplandığını belirterek Vali Mahmut Demirtaş’ın Mahmut Demirtaş’ın talimatıyla Mehmet Nafi Özdemir’in hesabına 107 bin TL aktarılarak hem ameliyat hem de yol için ihtiyaç duyulan 200 bin TL’nin tamamlandığını söyledi.

Özdemir de bu zorlu süreçte kendisini yalnız bırakmayan Vali Mahmut Demirtaş’a, Sadettin Kandemir, dernek üyeleri , Mardin GZT’ye ve hayırseverlere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.