Onur’un ailesi kurşunu sıkan gencin ailesiyle barıştı

Kızıltepe’de 12 yaşındaki Onur Başboğa’nın ölümüne sebep olan kurşunu sıkan gencin ailesi ile Onur’un ailesi bir araya gelerek aralarında husumet olmadığını kamuoyuna duyurdu.

Onur’un ailesi kurşunu sıkan gencin ailesiyle barıştı
Yayınlama: 20.08.2022

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Tepebaşı mahallesinde ekmek alıp eve dönerken başına yorgun mermi isabet eden 12 yaşındaki Onur Başboğa, hayatını kaybetmişti.  Onur’un ölümüne neden olan kurşunu sıkan kişinin 22 yaşındaki M.A. olduğu tespit edilmiş, yapılan tespit üzerine M. A. tutuklanmıştı.

Olayın ardından Aras ailesiyle Başboğa ailesi ilk defa bir araya geldi. Olayın kaza kurşunu sonucu yaşandığı gerekçesiyle iki ailenin bir araya gelmesi sağlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınarak yerlerine görevlendirme yapılan eski Kızıltepe Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Zeyni İpek, HDP Mardin İl Örgütü adına İl Başkanı Mehmet Ali Yiğit, Derik HDP İlçe başkanı Selahattin İnci, siyasetçi Ferhan Türk ve Metinan Aşireti Lideri Mehmet Şerif Temelli’nin araya girmesiyle Aras ve Başboğa aileleri bir araya geldi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.