Kızıltepe Devlet Hastanesine 42 doktor atandı

106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında Mardin için 24’ü uzman olmak üzere 284 hekim kadrosu açılırken Kızıltepe Devlet Hastanesine 42 doktor kadrosu sağlandı.

Kızıltepe Devlet Hastanesine 42 doktor atandı
Yayınlama: 04.09.2022

Sağlık Bakanlığı tarafından 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında münhal hekim kadroları açıklandı. Mardin’ 24’üuzman hekim olmak üzere toplamda 284 doktor kadrosu tahsis edildi. Yapılacak atamaya göre uzman branşında en çok kadro tahsisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olurken Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine 4, Kızıltepe ve Midyat ilçelerine 1’er Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı atması sağlandı. Atama kapsamında Kızıltepe Devlet Hastanesine 2’si uzman 42 doktor kadrosu tahsisi verildi.

Yapılan atamalarla ilgili konuşan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Sağlık Bakanlığı tarafından 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında münhal hekim kadrolarına Mardin’e toplamda 284 hekimin atamasının gerçekleştiğini söyledi.“106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında merkez ve ilçe hastanelerimizin ve diğer sağlık tesislerimizin zaruri ihtiyaçları olan 24’ü Uzman hekim ve 260’ı Pratisyen hekim olmak üzere şehrimize toplam 284 hekim ataması yapılacaktır. Atamalardaki büyük destekleri nedeni ile Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”dedi.

Yerleştirmeler, doktor ihtiyacı olan yerlere 9 Eylülde noter huzurundaki kura ile yapılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.