Mardin’de kalp sağlığı için pedal çevirdiler

Mardin’de kalp ve damar hastalıklarına ilişkin toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla ‘Kalbin İçin Pedalla’ bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi.

Mardin’de kalp sağlığı için pedal çevirdiler
Yayınlama: 02.10.2022
Düzenleme: 09.10.2022 22:56

Mardin’de İl Sağlık Müdürlüğü ve bisiklet gruplarının desteğiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda kalp sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 100’den fazla bisikletçinin katılımıyla ‘Kalbin İçin Pedalla’ etkinliği düzenlendi.

Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindekilerin açılan bilgilendirme stantlarını gezmesinin ardından etkinlik Sağlık Müdürlüğü tarafından kanser taramasında başarılı çalışmalar yapan 6 sağlık çalışanına bisiklet hediye edilmesiyle başladı.

Etkinlik Vali Demirtaş, kalp sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık çalışanlarının da aralarında bulunduğu 100’den fazla bisikletçinin katıldığı 3 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen bisiklet turunun startını vermesiyle devam etti.

Vali Mahmut Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada,  bisiklet sürmenin sağlığa faydalarına değinerek şunları söyledi:

“Bisiklet sürülmesi hareketli yaşam, kalp sağlığımız açısından gerçekten çok önemli. Yeme içmemiz çok dikkat etmemiz lazım.  Buna dikkat edersek çok daha sağlıklı bir hayat idame ettirebiliriz. Çünkü kalbin işlevi çok fazla. Stresten uzak olmamız lazım. Kalbimizi çok iyi korumamız lazım. Bunun için vatandaşlarımıza özellikle yürüyüş yapmayı ve bisiklete binmeyi tavsiye ediyoruz.”

Etkinliğe; Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Hasan Baysal, sağlık çalışanları, bisiklet tutkunları ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.