Kızıltepe Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinin Kapasitesi Arttırıldı

Kızıltepe Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitesinde eksikler giderilerek tedaviye alınan hasta sayı iki katına çıkarıldı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinin Kapasitesi Arttırıldı
Yayınlama: 11.12.2022
Düzenleme: 11.12.2022 10:00

Devlet hastanesi Baştabipliği ile hastane yönetimi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitesinde gerekli olan cihazlar ve yatak temin edilerek Ünite bir adet elektro tedavi salonu ile bir adet rehabilitasyon salonu ile hizmet vermeye başladı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Baştabibi Dahiliye uzmanı Doktor Serdar Kalkan, yapılan iyileştirme çalışmasıyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ünitemize gerekli olan cihazlar ve yatak temin edilerek bir adet elektro tedavi salonu ile bir adet rehabilitasyon salonu açıldı. Yapılan girişimle neredeyse 4-5 ayı bulan randevu sürelerinden dolayı mağdur olan hastalarımıza daha hızlı ve erken tedavi olabilme imkânı sağladık. Günlük tedaviye alınan hasta sayısı ortalama 90-100 iken, Ortalama tedaviye alının hasta sayısı 220-230 a kadar çıkarılmıştır. Çalışmaları ile destek olan Birim sorumlumuz Fırat Çeri ve tüm FTR çalışanlarını tebrik ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.