300 Kilo Altın Vaadiyle 600 Rekat Namaz Kıldırıp Dolandırdı İddiası

Vatandaşların dini duygularını kullanıp büyü ile boş bidonları altınlarla dolduracağını vaat eden ve kendisine inanan insanların paralarını alıp kaçtığı iddia edilen İ.Ç., Mardin’de yakalandı.

300 Kilo Altın Vaadiyle 600 Rekat Namaz Kıldırıp Dolandırdı İddiası
Yayınlama: 07.02.2020
Düzenleme: 07.02.2020 14:59

Müge Anlı’ya konuk olan 25 yaşındaki A.Y.’nin internette tanıştığı İ.Ç. ile evlilik hikayesinin ardından başlayan olay akıllara durgunluk verdi. İ.Ç.’nin bidonlar dolusu sahte altınları dua okuyarak ve namaz kılarak gerçeğe dönüştürdüğünü hikayesiyle dolandırıcılık yaptığı ekranda işlendi. Olay tüm Türkiye’yi şaşkınlık içinde bırakmıştı.
Milyonlarca lira dolandırıcılık vurgunu yaptığı öne sürülen İ.Ç.’yi Müge Anlı’da gören onlarca mağdur, bulundukları ilin başsavcılığına giderek şikayetçi olmuştu.
Canlı yayında Müge Anlı’nın ekranlara getirdiği milyarlarca liralık dolandırıcılık vurgununu ihbar kabul eden emniyet yetkilileri düğmeye bastı. Anlı’nın Perşembe günkü yayınından sonra Mardin Emniyet Müdürlüğü, İ.Ç.’yi yaşadığı yerde yakaladı. Ortağı olduğu söylenen Suriye uyruklu A.A.A.’nın ise Şanlıurfa Emniyeti tarafından gözaltına alındığı bilgisi verildi.
Müge Anlı, bugünkü yayınında yaptığı açıklamada, İ.Ç.’nin adliyeye sevk edilmesi beklediğini duyurdu.
300 KİLO ALTIN İÇİN 600 REKAT NAMAZ KILDIK
Mardin’de yaşayan bir vatandaş, İ. Ç. adındaki şahsın ve ağabeyinin kendilerini çil çil altın vaadinde bulunarak tüm mal varlıklarını aldığını söyledi.
Vaadedilen altınlar çıkmayınca, kendilerini üç harflilerle korkuttuklarını ve bu durumunu da kimseye anlatamadıklarını dile getirdiler.
Mağdur Musa Cihangir, “300 kilo altın için 600 rekat namaz kıldık” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.