Kızıltepe’ye 26 Doktor ataması yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen atamalar doğrultusunda Mardin’e çeşitli branşlarda 176 hekim ataması yapılırken Kızıltepe’ye 26 hekim atanması gerçekleşti.

Kızıltepe’ye 26 Doktor ataması yapıldı
Yayınlama: 10.09.2023

Sağlık Bakanlığı 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Mardin ve ilçelerine 155 uzman hekim olmak üzere 176 hekim ataması yapılırken bu kadroların 26’sı Kızıltepe’ye tahsis edildi.

Kızıltepe ilçe sağlık Müdürlüğü: 3 Tabip, Aile Hekimliği 1 Uzman Tabip, Kızıltepe Devlet Hastanesi: 15 Tabip, Acil Tıp 1 Uzman Tabip, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları 1 Uzman Tabip, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları 1 Uzman Tabip, Kadın Hastalıkları ve Doğum 1 Uzman Tabip, Kulak Burun Boğaz 1 Uzman Tabip, Nöroloji 1 Uzman Tabip ve Radyoloji 1 Uzman Tabip.

 AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, “Milletvekilimiz Muhammed Adak ve İl Başkanımız Vahap Alma ile beraber, Sağlık Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda; Mardin ve ilçelerinde ihtiyaç olan tüm branşlardan 176 hekim kadrosu tahsis edildi. Göreve Başladığımız ilk günden beri tüm alanlarda olduğu gibi sağlık alanında da Mardin’imizin tüm eksiklerini tamamlayacağımızı her platformda dile getirdik. Güzel Mardin’imiz için gece gündüz durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle sağlık gibi önemli bir konuda taleplerimizin önemli bir kısmını çok kısa bir zamanda karşılayan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya Mardin halkı adına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı

Mardin İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz da doktor atamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, Mardin’e atanan hekimler ve gelecek atamalar için desteklerinden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof.Dr. Vedat Işıkhan, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç ile Muhammed Adak, AK Parti İl başkanı Vahap Alma ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.