Mardinli çift, düğün için ayırdıkları parayı Filistinlilere bağışladı

Mardin’de evlenen Yusuf ve Derya Andinç çifti, Filistin’de yaşanan soykırım ve katliamlara sessiz kalmayarak düğün yapmak yerine gelirlerini hayır kurumlarına bağışladılar.

Mardinli çift, düğün için ayırdıkları parayı Filistinlilere bağışladı
Yayınlama: 24.12.2023

Mardin Sanat Akademisi’nde müzik öğretmenliği yapan Yusuf Andinç, 3 Aralık’ta hayatını Derya ile birleştirdi. Çift, düğün için biriktirdiği parayı, İsrail’in saldırısı altındaki Filistinli ihtiyaç sahiplerine gönderilmesi üzere AFAD ve bazı sivil toplum kuruluşlarına teslim etti. Nikahın ardından, Mardin manzarası eşliğinde fotoğraf çekimi sırasında Filistin halk oyunu olan Dabke dansı yapan Yusuf’un görüntüleri de sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İsrail’in saldırıları ve Filistinlilerin yaşadığı acı üzerine düğün yapmama kararı aldıklarını belirten Yusuf, “Müzik öğretmeniyim. Eşimle düğünden önce konuştum ve ‘biz bu zamanda düğün yapmayalım. Şu an mazlum Filistinli kardeşlerimiz zulüm altında. Katil ve terörist İsrail tarafından soykırıma uğruyorlar. Karınca misali elimizde ne varsa onlara destek olalım, farkındalık oluşturalım’ dedim. Sağ olsun o da beni kırmadı. Allah ondan razı olsun. Düğün yapmadığımız için birçok insan bize kızdı, hatta çok ters tepkiler aldık. Bize ‘siz müzik öğretmenisiniz nasıl düğün yapmazsınız’ dedi. Bende ‘Filistinli kardeşlerimiz şu an böyle bir zulmün altındayken düğün yapamam’ dedim. O çocuklar orada soykırıma maruz kalıyorlar. Ben buna göz yumamazdım. Biz de dış çekim yaparken bir video çektik. Biz önceden bu kadar viral olacağını düşünmemiştik. Öylesine çektik, vicdanımız rahattı çünkü.” dedi.

Aldıkları karardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden gelin Derya Andinç, “Eşimle nişanlı olduğumuz dönemde bana bu fikrini beyan etti. Ben de mutlulukla ve çok güzel duygularla ona destek verdim. Düğün yapmadık evet ama onlar adına böyle bir hareket yapmak beni daha fazla mutlu etti. Filistin adına zafer istiyorum. Dualarımız onlarla.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.