Mardin’de hemşirenin arkadaşları, sağlık çalışanlarını darp etti

Mardin’de sağlık çalışanlarını darbettikleri gerekçesiyle 5 kişi gözaltına alındı.

Mardin’de hemşirenin arkadaşları, sağlık çalışanlarını darp etti
Yayınlama: 04.02.2024

Alınan bilgiye göre, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde görevli hemşire T.B. ile aynı serviste görevli sağlık çalışanları arasında tartışma yaşandı.

T.B’nin arkadaşlarına haber vermesi üzerine bir grup hastaneye gelerek sağlık çalışanları S.K, D.Ç, İ.K, A.Ç. ve M.H.K’yi darbetti.

Yaralılardan M.H.K’nin hastanede tedavisi sürerken, diğer sağlık çalışanları darp raporu alarak şüpheliler hakkında şikayetçi oldu.

Polis ekipleri, olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı.

Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Abdullah Saruhan da hastanede sağlık çalışanlarını ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

Ziyarette bir açıklama yapan Saruhan, “Yoğun bakım servisini basarak o an hastanedeki hastaların can sağlığını da yok sayan, sağlık personeline ise öldüresiye saldıranları şiddetle kınıyor, bu yaptıklarının cezasız kalmamasını diliyoruz. Gecesini gündüzüne katıp çalışan, hizmet veren fedakar sağlık çalışanları, takdir edilecekleri yerde şiddete maruz kalmaktadır. Şiddetin önüne geçmek için caydırıcı tedbirlerin alınması şart. Şiddet uygulayanların medya yoluyla teşhir edilmesi, hukuksal cezai işlem yapılması ve bu kişilerin belirli bir süreyle sağlık hizmetlerinden paralı faydalanması gibi önlemler caydırıcı olacaktır. Bu saldırıyı ve bundan önceki bütün saldırıları gerçekleştirenleri kınıyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.