Aylardır bozuk olan sinyalizasyon ışıkları kazalara davetiye çıkarıyor

Mardin – Kızıltepe karayolu üzerinde kaza nedeniyle kullanılmaz hale gelen sinyalizasyon ışıkları kazalara davetiye çıkarıyor.

Aylardır bozuk olan sinyalizasyon ışıkları kazalara davetiye çıkarıyor
Yayınlama: 29.02.2020

Mardin merkez Artuklu ilçesi Organize Sanayi Bölgesi A Kapısı önünde yaklaşık 4 ay önce sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıkan otomobilin çarpması sonucu kullanılmaz hale gelen sinyalizasyon ışıkları kazalara davetiye çıkartıyor.

Kentin en işlek karayolu özelliğine sahip Mardin – Kızıltepe karayolu üzerinde bulunan sinyalizasyon ışıklarının onarılması için aradan geçen süreye rağmen herhangi bir çalışma yapılmamasına sürücüler ve  yayalar tepki gösterirken yetkililere ölümcül kazaların yaşanmadan çalışma yapmaları çağrısında bulundular.

Ölüm ile sonuçlanacak kazaların yaşanmaması için yetkililerin biran önce harekette geçmesini isteyen Yusuf Aslan isimli sürücü, “Işıklar ayladır bozuk. Yolda kavşak olması nedeniyle zaman zaman maddi hasarlı ve yaralanmalı kazalar meydana gelebiliyor. Dikkatsiz bir sürücü çıkarsa büyük can kayıplarının meydana gelebileceği bir kaza kaçılmazdır. Yetkililer bu ışıkların bozuk olduğunu hiç mi görmüyor? Günde bu yolda binlerce araç geçiyor. Bu bölgede aynı zamanda okullarda var. Öğrencilerde bu yolu kullanıyor. Yaya geçti var ancak ışıklar çalışmadığı için kimse yaya geçidine dikkat etmiyor bile. Yetkililer geri dönüşü olmayan zararların yaşanmaması için daha fazla zaman kaybetmeden ışıkları onarmalıdır” dedi.

Mardin’deki yolların artık ölüm yolları olarak anılmasını istemediklerini söyleyen Mehmet Ali Yıldırım isimli bir vatandaş ise, “Artık yollarda çocuklarımız, kardeşlerimiz, eşimiz, dayımız, amcamız veya herhangi bir insanın maddiyat ile giderilmesi mümkün olan küçük sebeplerden dolayı ölmesini istemiyoruz. Gazetelerde ve televizyonlarda Mardin’in yolları için ölüm yolları denilmesini artık istemiyoruz. Birilerinin anası, babası, bacısı, eşi veya çocuğu ağlamadan aylardır bozuk olan ve yine aynı bölgede aylardır çalışmayan bu trafik ışıkları hemen yapılmalıdır. Her kim buna bakıyoruz rica ediyoruz böyle küçük şeyler için canlarımız yanmasın” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.