Mardin STK Platformu’nun topladığı yardımlar İdlib’e ulaştı

Gıda, giyim, battaniye, soba gibi malzemelerden oluşan yardımlar, Umut Kervanı tarafından İdlib halkına dağıtılacak.

Mardin STK Platformu’nun topladığı yardımlar İdlib’e ulaştı
Yayınlama: 12.03.2020

Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu öncülüğünde, Suriye’nin İdlib kentinde yaşayanlar için başlatılan yardım kampanyasında 4 TIR insani yardım toplanmıştı. Gıda, giysi, battaniye, soba gibi getirilen eşyalardan doldurulan TIR’lar, geçtiğimiz günlerde dualarla gönderilmişti.

Umut Kervanı aracılığıyla İdlib’e ulaştırılan yardımlar, dağıtılmaya başlanacak.

Yardımların muhtaçlara ulaştırılmasıyla ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman “Allah’a hamdolsun ki; bünyesinde olduğumuz Mardin STK Platformu’nun İdlib için topladığı yardımlar, Mardin Umut Kervanı olarak sınırın diğer tarafında yerinden, yurdundan edilmiş mağdur ve muhtaç İdliblilere ulaştırılacak.” dedi.

Devam eden çalışmalarla ilgili de bilgi veren Akman “Rabbim nasip ederse, Mardin STK Platformu olarak İdlipli muhtaçlara ulaştırılmak üzere giyim ve gıdadan oluşan bir yardım TIR’ını daha yola çıkaracağız. Mardin STK Platformu’nun bir bileşeni olarak yardım çağrısına göstermiş oldukları ilgiden dolayı hayırsever halkımıza ve milli eğitim camiası başta olmak üzere destek veren özel ve resmi tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim kabul etsin.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.