Nüfus ve vatandaşlık işlemlerinde yeni karar!

Corona virüsü (covid-19) salgınındaki vaka sayısının ülkemizde de artmaya başladığı son günlerde, devlet de halkı korumak için güvenlik önlemlerini arttırmaya başladı.

Nüfus ve vatandaşlık işlemlerinde yeni karar!
Yayınlama: 18.03.2020

Sinemaların, tiyatroların kapatıldığı,konserlerin ertelendiği ve zorunlu durumlar haricinde dışarıya çıkılmaması konusunda uyarıların yapıldığı günlerde, bir diğer tedbir kararı da  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından alındı.

Yeni yapılan duyuruya göre, 18 Mart 2020 tarihinden itibaren, zorunlu ve acil durumlar dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvuruları randevusuz alınmayacak.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, bugün yayımladığı duyuruda, il ve ilçe nüfus müdürlüklerindeki ortak kullanım alanlarının düzenli olarak temizlendiğini ve dezenfekte edildiğini söyleyerek, randevu sisteminde yapılan düzenleme ile biyometrik veri alınan T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi başvurularında randevulu işlem süresinin 8 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldığını belirtti.

Corona Virüsü ile Etkin Mücadele Kapsamında Nüfus Müdürlüklerinde Alınan Tedbirlere İlişkin Duyuru başlığıyla, bugün yayımlanan bildiride, corona virüsü (covid-19) ile etkin mücadele sağlanabilmesi amacıyla yapılan bu randevu süresindeki düzenleme sonucunda, tüm Türkiye’deki günlük ortalama 120.000 olan başvuru sayısının 40.000’e düştüğü vurgulanmıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.