Fırıncıdan örnek davranış, ihtiyaç sahiplerine bedava ekmek

Korona virüs nedeniyle zor günler yaşan vatandaşlar, Mardin’de örnek gösterilecek dayanışma hikayeleriyle adeta göz yaşartıyor. İhtiyaç sahibi Mardinliler ‘Ekmeğimi Paylaşıyorum Kampanya’sıyla ücretsiz ekmek temin ediyor.

Fırıncıdan örnek davranış, ihtiyaç sahiplerine bedava ekmek
Yayınlama: 09.04.2020

Eski tarihi Mardin’deki 1.Cadde  üzerinde hizmet veren Pidem 47 Ekmek Fırını bu zor dönemde alım gücü düşük vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak için Ramazan ayı sonuna kadar dar gelirli vatandaşa ücretsiz ekmek dağıtımına başladı.

Mardin’de Pidem 47 Ekmek fırınlarının sahibi İsmail Gergez, Dinlerin ve Dillerin kardeşçe yaşadığı kadim şehrin insanlarına yaraşır ve yakışır bir dayanışma hikayesine vesile olmak üzere harekete geçtiklerini, bu vesileyle Mardin’de bu zor süreçte yayılacaksa Korona virüsü değil, kardeşlik ve dayanışma virüsü, iyilik virüsünün yayılacağına inandığını söyledi.

Mardin’de Milli Dayanışam kampanyasına destek olmak ve sosyal farkındalık oluşturmak için harekete geçerek böyle bir uygulama başlattığını kaydeden Pidem 47 Ekmek Fırınlarının sahibi İşadamı İsmail Gergez, Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek dayanışma kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün en az 2 bin ekmek dağıtacaklarını söyledi.

“Mardin’de korona değil, iyilik virüsü yayılacak”

Dayanışma kampanyası boyunca ekmek fırınında hiçbir şekilde para sözü geçmeyeceğini kaydeden Gergez, “Ensar olma fikri ve zor dönemde ekmeği paylaşma fikri benden çıktı, bu konuda İstanbul’da ticaret yapan Kızıltepeli işadamımız Mehmet Dilmen’den, Mersin’de ticaret yapan İşadamı arkadaşlarımız Bayram kal ve Zeki Aktaş beylerle birlikte belli bir dayanışmayla harekete geçtik. Bunu yaparken de hiçbir dargelirli vatandaşımız bu zor dönemde evinde sıcak ekmeksiz kalmasın istedik. Üç gün önce başlayan ücretsiz ekmek dağıtımımız ramazan bayramına kadar devam edecek. Mardin bir hoşgörü ve dayanışma şehridir. Bu şehirde kardeşlik hukuku her zaman en zor zamanda ortaya çıkmıştır. İnşallah bundan sonra da böyle olacak ve biz bize yeteceğiz. Herkes üzerine düşeni yapacak ve bu zor dönemden hep birlikte daha güçlü çıkacağız inşallah. Mardin’de Korona Virüsü salgını değil, iyilik ve dayanışma virüsü yayılacak inşallah” diye konuştu.

Mardin’in dışında ticari yaşamını sürdürüp, bu zor dönemde en güzel dayanışmayı gösterek kalpleri Mardin için atan İşadamları Mehmet dilmen, bayram Kal ve Zeki Aktaş’a kampanyaya desteklerinden ötürü teşekkür eden İşadamı Gergez, Ramazan boyunca devam edecek ekmek dağıtımında söz konusu fırında yeni dayanışma desteğine ihtiyaç duymadıklarını ifade etti.

Gergez, dayanışa kampanyası için nispeten alım gücü daha düşük olan Mardin eski şehri seçtiklerine vurgu yaparak, dileyen ve benzer şekilde dayanışma desteğinde bulunmak isteyen hayırseverlere Yenişehir’de kapalı durumda olan ekmek fırınlarını açarak aynı kampanyaları burada da sürdürebileceklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.