Bağlar parklarında elektrikli araçlarla temizlik dönemi

Bağlar Belediyesi, ilçe genelindeki dinlenme parkları, meydan ve yürüyüş yollarında çevreye duyarlı elektrikli araçlarla temizlik çalışması başlattı.

Bağlar parklarında elektrikli araçlarla temizlik dönemi
Yayınlama: 10.11.2019

Diyarbakır Merkez Bağlar Belediyesi, ilçedeki temizlik sorununu çözmek ve vatandaşlara huzurlu yaşam alanları oluşturmak için önemli bir hizmeti hayata geçirdi.

İlçe genelindeki dinlenme parkları, meydanlar ve kapalı yürüyüş yollarında kullanılmak üzere elektrikle çalışan 6 modern araç belediyenin temizlik araçları filosuna dâhil edilerek temizlik çalışmalarında yeni bir dönem başlatıldı. Araçların pano bölümünde yer alan “Yere çöp ve izmarit atmayın!” yazılarıyla da aynı zamanda vatandaşlar arasında çevre bilinci oluşturulması amaçlanıyor.

Modern teknoloji ürünü olan 6 araçla yapılan temizlik çalışmalarının ilçeye temizlik konusunda yeni bir soluk kazandıracağını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Emisyon sorunu olmayan bu araçlarımız sayesinde hem çevreye olan hassasiyetimizi hem de temizlik konusundaki kararlılığımızı ortaya koyuyoruz.” dedi.

Bağlar halkına hak ettiği huzurlu ortamı oluşturmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu araçlarla hem temizlik çalışmalarına ciddi katkı sağlanacağını hem de çevreye karşı olan hassasiyetlerini ortaya koyacaklarını söyledi.

Beyoğlu, “Halkımıza yapılacak tüm hizmetleri önemsemekle beraber temizliğe özel bir önem veriyoruz. Bu araçlarımızla çevreye olan hassasiyetimizi en üst seviyede korurken, vatandaşlarımızın yaşamına dokunan parklar ve yolların estetiğini de muhafaza etmiş olacağız. Biz halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyoruz.  Vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.