DOLAR 8,75400.21%
EURO 10,3906-0.29%
ALTIN 495,59-0,30
BITCOIN 298304-4,93%
Mardin
28°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
“Elektrik kesintileri mağduriyet oluşturup, tarımsal üretimi sekteye uğratmakta”

“Elektrik kesintileri mağduriyet oluşturup, tarımsal üretimi sekteye uğratmakta”

Gelecek Partisi İl Başkanı Emin İlhan, Kızıltepe ve Derik kırsalındaki elektrikleri kesilen kırsal mahalleleri ziyaret ederek kesintilere bağlı olarak yaşanan sorunları dinledi.

ABONE OL
29 Mayıs 2020 10:56
“Elektrik kesintileri mağduriyet oluşturup, tarımsal üretimi sekteye uğratmakta”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
(300x250)

Gelecek Partisi İl Başkanı Emin İlhan, Kızıltepe İlçe Başkanı Cesur Yücedağ, Artuklu İlçe Başkanı, Muhamed Adsan ve beraberindeki Heyetle beraber Dicle Elektrik Dağıtım AŞ tarafından ödenmeyen tarımsal sulama borcu nedeniyle elektrik kesintileri uygulanan Kızıltepe ve Derik’e bağlı kırsal mahalleleri ziyaret ederek çiftçi ve vatandaşlarla bir araya gelerek yaşanan sorunları dinledi.

Yapılan mahalle ziyaretlerin ardından İlhan, beraberindeki partilerle birlikte Kızıltepe Çiftçiler Derneğini ziyaret etti. Burada Kızıltepe Çiftçiler Derneği Mikail Erbeyi ile bir süre vatandaşların yaşadığı mağduriyet hakkında istişarede bulunan İlhan, sorunların Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na ilettiklerini belirterek kesintiler nedeniyle mağdur durumda olan çiftçi ve vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi.

Yaşananların eziyete dönüştüğünü belirten Gelecek Partisi Mardin İl Başkanı Emin İlhan, “Bu sıkıntılı ve zor pandemi sürecinde, halkımızın bir yandan korana virüsü illetiyle canını korumakla uğraşırken, temizliğin had safhada olması için mücadele verirken, ve bir yandan da temizliğin en önemli kaynağı olan suyun özelleştirilmiş olan elektrik dağıtım şirketlerinin kendi kafalarına göre sayaç okuması yapmadan faturalar çıkarmasıyla ve faturaların ödenmemesini bahane ederek, elektriği keserek vatandaşımızın suyunu da kesmiştir. Ve bu olay vatandaşlarımız üzerinde haksızlığa ve eziyete dönüşmüştür. Bu süreçte biz Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığı olarak vatandaşımızın yanında olduğumuzu ve bu sorun için gerekli mücadeleyi yapmaya hazır olduğumuzu, halkımızı yerinde ziyaret ederek; köy köy, fert fert seslerini duyurmaya ve bu konuya müdahil olmaya çalıyoruz” dedi.

Vatandaşların yaşadığı sorunların gündeme alınmayarak vatandaşın hiçe saydığını aktaran İlhan, “70 köyde bulunan bu elektrik kesintisi yüzünden vatandaşlarımız mağdur durumda olmakta özellikle çiftçilerimizin yoğun bulunduğu köylerde bu haksız kesinti yapılarak, tarım üretiminin sekteye uğratmaktadır. Biz Gelecek Partisi olarak hükümete seslenmekteyiz ayrıca bu soruna ivedi bir şekilde çözüm bulmalarını yoksa vatandaşlarımız çok büyük sıkıntılar ve kayıplar yaşayacağını belirtmekteyiz. Gelecek Partisi Mardin İl Başkanlığı olarak her zaman halkımızın sorunlarını dile getirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP