Fırat Çelik kimdir? Fırat Çelik nereli?

Fatmagülün Suçu ile, milyonlarca kişi tarafından tanınan Fırat Çelik, son günlerin en çok merak edilen isimlerden oldu. Peki Fırat Çelik kimdir? Fırat Çelik nereli?

Fırat Çelik kimdir? Fırat Çelik nereli?
13.09.2020
A+
A-

Fırat Çelik’in hayatı hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler bulunuyor. Fırat Çelik‘in tiyatro yapımında yer almıştır. Fakat, Fırat Çelik’in geniş kitlelerce tanınması Fatmagülün Suçu dizisi ile olmuştur. Fırat Çelik son olarak 8 Saniye filminde yer almıştır.

FIRAT ÇELİK KİMDİR?

Fırat Çelik, 25 Mart 1981 tarihinde Almanya, Stuttgart yakınlarında Ostfildern’de doğmuştur. Aslen Tunceli’lidir. İki ablası bir kızkardeşi vardır. 2 yaşındayken Türkiye’ye dönüş yaparak Tunceli’de ikamet ettiler. 9 yaşına geldiğinde ise ailesi ile beraber Fransa’ya giderek Paris’de yaşamaya başladılar.

Paris’in banliyosu Champigny-sur-Marne’da Louise Michel Ortaokulu’ndan sonra Langevin Wallon Lisesi’nde ekonomi ve idari bilimler okudu.

19 yaşına gelince; Fırat Çelik, inşaat işçiliğinden barmenliğe pek çok işin yanında mankenlik de yapmaya başladı. Ardından Sudden Theatre’ın atölyelerine katıldı. Bir yıl kadar bu atölyelerde eğitim gördü.

Toyota Avensis’in global ölçekteki reklam filmlerinde oynamıştır.

2006 yılında yönetmen Thierry Harcourt’un sahneye koyduğu, Anthony Burgess’in romanından uyarlanan Otomatik Portakal oyununda Fred rolünü üstlendi.

2009 yılında küçük bir rol aldığı ilk sinema filmi olan “Welcome” filmi; 2009 yılı İstanbul Film Festivali’nin de açılış filmi olarak seçildi. Bu vesileyle hayatında ilk defa İstanbul’a geldi. Bu sırada ona yapılan teklifleri kabul ederek 2009 yılında çekilen “Kış Masalı” adlı dizide Cemal Hünal, Birce Akalay, Duygu Yetiş ile birlikte başrol oynadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.