Karantina şartlarına uymayanlara soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Corona virüs salgını nedeniyle ülkeye dönen Türkiye vatandaşlarından karantina şartlarına uymayanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Karantina şartlarına uymayanlara soruşturma başlatıldı
Yayınlama: 18.03.2020

9 Avrupa ülkesinden ülkeye dönmek isteyen Türkiye vatandaşlarının tahliye işlemi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.” dedi.

Oktay’ın, Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülkemize yönelik uçuşları durdurulan 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlarımıza ilişkin 15 Mart Pazar Dışişleri, İçişleri, Sağlık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlarımızla yaptığımız toplantıda aldığımız kararlar çerçevesinde;

1. Dokuz ülkeden Türkiye’ye dönmek isteyen 2807 vatandaşımızın tahliye işlemleri saat 06.00 itibarıyla tamamlanmıştır.

2. Vatandaşlarımız 14 gün boyunca misafir edilecekleri KYK yurtlarına yerleştirilmişlerdir. Yurtlarda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun belirlediği “kurallar” çerçevesinde barınma, beslenme, sağlık ve güvenlik dahil ihtiyaçların karşılanmasına ilişkin tüm tedbirler alınmıştır.

3. Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

4. Yaklaşık iki gün gibi kısa bir sürede tüm operasyonun başarıyla tamamlanmasında emekleri geçen tüm Bakanlık, Kurum ve Kuruluşlarımıza, İstanbul ve Kocaeli Valiliklerimize teşekkür ediyorum. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.