Kızıltepe Devlet Hastanesi ek binası için ilk kazma vuruldu

Sağlık Bakanlığı tarafından Kızıltepe Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılacak olan 110 yataklı ek bina projesi kapsamında iş makineleri kazı yaparak ilk çalışmayı başlattı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi ek binası için ilk kazma vuruldu
Yayınlama: 26.02.2023

Mardin’de yapılacak Şehir hastanesi projesi içinde bulunan Kızıltepe Devlet Hastanesi ek binasının kazı çalışmaları başladı. Devlet hastanesi otopark alanında yapılacak ek bina için iş makineleri ilk kazıyı yaptı.

Kızıltepe ilçesindeki yoğun nüfus ve buna bağlı olarak kişi başına düşen yatak sayısının yetersiz olmasının yanı sıra çevre il-ilçelerden de gelen hastalar ile büyük bir yoğunluk yaşayan Kızıltepe Devlet Hastanesinde yaşanan ihtiyacı gidermek amacıyla alınan ek hastane binası yapılması kararı kapsamında Hastanenin otopark alanı olarak kullanılan alan üzerinde yapılması planlanan 150 yatak kapasiteli ek binanın inşaat çalışmalarına start verildi. İş makineleri çalışma başlatarak kazıya başladı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Serdar Kalkan’dan edinilen bilgiye göre, ek binanın oda bazlı 110 yataklı olacağını ve hastanede anjiyo bölümünün yanı sıra yanık ünitesi, Yeni doğan küvez ünitesi ile çocuk yoğun bakım ünitelerinin ve ameliyathanenin de içinde yer alacağını belirterek toplamda 150 yatak kapasiteli olacağı ve ek binanın ağırlıklı olarak çocuk ve kadın doğum hastalarına yönelik kullanılacağını söyledi.

Başhekim Uz. Dr. Serdar Kalkan, Hastane müdürü Abdullah Saruhan ve hastane yönetimi ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunarak bir süre kazı çalışmasını takip ettiler.

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, başlayan kazı çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Mardin Şehir Hastanesi 110 Yataklı Kızıltepe Ek Bina yapım çalışmaları fiilen başlamıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve emeği geçen herkese tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç’da yaptığı açıklamada, “Bir yandan deprem bölgesinde yaralarımızı sarıyor bir yandan da yatırımlarımıza devam ediyoruz. 110 Yataklı Kızıltepe Devlet Hastanesi Ek Bina yapımı için çalışmalara bugün itibarı ile başlandı.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.