Kızıltepe’de korona virüsü yenen kardeşler, alkışlarla uğurlandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde korona virus tedavisi gören Araştırmacı-Yazar Molla Mahmut Kılınç ve ve ağabeyi Mehmet Kılınç, 6 gün süren tedavilerinin ardından taburcu edildi, ancak 14 gün boyunca evlerinde karantinada kalacak.

Kızıltepe’de korona virüsü yenen kardeşler, alkışlarla uğurlandı
Yayınlama: 08.04.2020
Düzenleme: 08.04.2020 17:57

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan il göre haritada 51 vakanın görüldüğü Mardin’de korona virus tedavisi tamamlanan hastalar bir bir taburcu ediliyor. Bugün şifa bularak hastaneden taburcu olanlar arasında Araştırmacı Yazar Molla Mahmut Kılınç ve ve ağabeyi Mehmet Kılınç’da bulunuyor.

Kılınç kardeşler, 6 gün önce rahatsızlanması üzerine Özel İpekyolu Hastanesine başvurmuş ve yapılan Covid-19 testi pozitif çıkmıştı.

Bölgenin kanaat önderlerinden olan Kılınç’ın tedavisi sona ermesiyle tedavi gördüğü hastaneden alışlar eşliğinde taburcu oldu. Kılınç, 14 gün boyunca evinde karantinada kalacak.

Aynı hastanede tedavi göre ağabeyi Mehmet Kılınç ile birlikte çıkan Mahmut Kılınç,  hastaneye yönetimi başta olmak üzere sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

“Özel İpekyolu Hastanesine şükranlarımızı iletiyoruz”

Kılınç, “Hastanede yattığım 6 gün boyunca bizi telefonla her gün arayan, arayıp da ulaşmayan tüm dost ahbap ve arkadaşlara tek tek teşekkürlerimizi iletiyoruz. Telefonla arayanlar aradıklarında üzüntümüzü ben gibi yaşayıp dualarıyla bizlere şifa temennisinde bulunanlarla gözyaşlarına hâkim olamayanlar; ailemize moral verenler  hepinizi yürekten can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Genelde tüm sağlık çalışanlarına özelde de Kızıltepe Özel İpekyolu Hastanesinin başhekiminden doktoruna, hemşiresine ve tüm hizmet ekibine varıncaya kadar verdikleri güzel hizmetlerinden dolayı hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı iletiyoruz. Şanı yüce Allah Tüm sağlık çalışanlarımızı bu kötü illetten korusun. Tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ve teşekkürle yâd ediyorum… Allah yar ve yardımcıları olsun.” dedi.

“Hastalığa karşı savaşan sağlık çalışanlarımız Bedir ve Uhud ashabı gibidir”

Hastalığa karşı devletin ciddiyet, takibat ve profesyonelliğini takdir eden Kılınç,  “Yüce Allah Şafi ismi ile genelde tüm insanlara özelde de ülkemizdeki tüm hastalarımıza şifa versin, onları bir an önce  sevdiklerine kavuştursun. Ve en ön cephede bu sinsi düşmanla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımızı muhafaza eylesin. Sizlere baktıkça kendimi minnet altında hissediyorum. Birçok hastanın iyileşmesine vesile oluyorsunuz, benim nazarımda bugün bu sağlık çalışanlarımız Bedir ve Uhud ashabı gibidir. Hepinizi ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve haklarınızı helal etmenizi istiyorum. İnşallah hastalarınız böyle sevinç ile yakınlarına kavuşur. ” diye konuştu.

“Rabbime dua ediyorum”

Hastane çıkışında gazetecilere Kürtçe açıklama yapan Kılınç, hastalık sürecini şu şekilde anlattı:

“6 gün önce hastaneye gelip korona virus testimizi yaptırdık ve pozitif çıkınca hastaneye yatışımız gerçekleşti. Kardeşim Mehmet Kılınç ile beraber burada tedavi gördük ve çok şükür doktorlarımızın gayretiyle tedavimizi olumlu sonuçlandı ve bugün taburcu olduk. Çok şükür sağlığımız eskisi gibi olmazsa da iyidir. Her şeyden öncen bu gaddar illete karşı mücadele veren sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özel İpekyolu Hastanesi başhekimi, doktor ve hemşirelerine çok teşekkür edip Rabbime de dua ediyorum.  Diyorum ki: Ya Rabbi! Sağlık çalışanlarımızı, halkımızı, memleketimizi, ülkemizi, devletimizi, insanlığı bu sinsi salgından muhafaza etsin.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.