Kızıltepeli kadınlardan Sıfır Atık Projesine destek

Mardin’in Kızıltepe İlçe Kaymakamlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi bünyesinde faaliyet yürüten Çok Amaçlı Toplum Merkezinde (ÇATOM) kadınlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesine destek vermek için atık malzemeleri sanat eserine dönüştürdü.

Kızıltepeli kadınlardan Sıfır Atık Projesine destek
Yayınlama: 18.12.2019

Mardin’in Kızıltepe İlçe Kaymakamlığı ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi bünyesinde faaliyet yürüten Çok Amaçlı Toplum Merkezinde (ÇATOM) kadınlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde devam eden Sıfır Atık Projesine destek vermek için atık malzemeleri sanat eserine dönüştürdü. Kadınlar ürünlerini kargoyla Emine Erdoğan’a gönderecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde devam eden Sıfır Atık Projesine destek veren kadınlar atık şişelerden, eski elbiselerden birbirinden güzel ürünler ortaya çıkardı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Çok Amaçlı Toplum Merkezi’ni (ÇATOM) ziyaret ederek atık malzemeleri sanat eserine dönüştüren kadınların ürünlerini yerinde inceledi.

ÇATOM’u gezen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili kadınların yaptığı ürünler hakkında bilgiler aldı. Kadınlar yaptıkları ürünleri kargoyla Hanımefendi Emine Erdoğan’a göndereceklerini belirttiler.

Kaymakam Çam,  kadınlar adına Emine Erdoğan’a mektup yazdı.

Kadınlar ürünleri satarak hem aile bütçelerine katkı sunacak hem de geri dönüşüme katkı sağlayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.