Kuşunu kaybeden Feyza’ya Vali Demirtaş’tan yeni kuş hediyesi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, fiziksel özelliklerini anlatarak çizdiği resimleri duvarlara asarak muhabbet kuşunu arayan 14 yaşındaki Rümeysa Feyza Dilekoğlu’na yeni bir muhabbet kuşu hediye etti.

Kuşunu kaybeden Feyza’ya Vali Demirtaş’tan yeni kuş hediyesi
Yayınlama: 07.05.2021

Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesinde ikamet eden Rümeysa Feyza Dilekoğlu, 3 yıldır adını fındık verdiği ve evde beslediği muhabbet kuşu hava alması için dışarıya çıkardığı sıra bir anda uçarak kayboldu. Mahallesinde bir süre kayıp olan kuşu arayan Dilekoğlu, uzun çabalara rağmen kuşunu bulamadı. Kuşun kayıp olmasına üzülen lise öğrencisi Dilekoğlu, vatandaşların bulabileceği umuduyla eline aldığı kağıda kuşun resmini çizerek fiziksel özelliklerini tek tek yazarak hazırladığı ilanı kentin birçok yerine astı.

‘Kayıp muhabbet kuşu aranıyor’ başlığıyla yazdığı ilanda, kuşun şeklini çizip, ‘Lütfen bulursanız bize haber verin, bulana 100 lira ödül’ yazdığı ilanı gören bazı sosyal medya kullanıcıları da durumdan etkilenerek kuşun bulunması için ilanı sosyal medya hesaplarından paylaşarak destek oldu.

Sosyal medyada durumu öğrenen Vali Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile Dilekoğlu’nu evinde ziyaret ederek, ilanda benzer renklere sahip yeni bir kuş hediye etti.

“Rümeysa’nın gülmesi bizleri çok mutlu etti.” diyen Vali Demirtaş, “Rumeysa, kuşunu kaybetmiş ve ilan panolarına yapıştırmış güzel bir şekilde. Tabi bu ilanın resmini yaptıktan sonra bizde bundan haberdar olunca Rümeysa’ya bir tane kuş aldık. Yani Rümeysa’nın bugün gülmesi bizleri de çok mutlu etti. Çünkü çocuklarımız gülerse, dünya da güler diye düşünüyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra da bu eksikliği gidermiş oluruz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kuşu kaybolunca çok üzüldüğünü, onu bulmak için ilan hazırladığını söyleyen Rümeysa Feyza Dilekoğlu ise, hediye edilen kuş ile de çok mutlu olduğunu dile getirerek Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.