Mardin’de iki traktör ile iki trafo yakıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde buğday tarlasında bulunan iki traktör ile iki trafo kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yakıldı.

Mardin’de iki traktör ile iki trafo yakıldı
Yayınlama: 14.05.2024

Kızıltepe’ye bağlı bulunan Doyuran (Tiltiêmik) Mahallesi’ndeki araziye gece yarısından sonra gelen kimliği henüz öğrenilemeyen kişi yada kişiler, Tarlada bulunan iki traktör ile trafo gece bekçisinin gözleri önünde yakıldı.

Tarlada gece bekçi derbest edildikten sonra, ellerindeki aparatlarla İş İnsanları Cavit Ateş ile Metin Ateş kardeşlere ait tarlada bulunan son model iki traktör ile tarlanın tarımsal sulama işlerinde kullanılmak üzere enerji sağlayan iki adet trafo, yüklü miktarda sondaj sulama boruları ile tarımsal araçları ateşe vererek kaçtı.

Jandarmaya haber verilmesi üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesine ait İtfaiye ekipleri ateşe verilen traktör ile elektrik trafolarını söndürmek için müdahale ederken, rüzgarın da etkisiyle traktörler ile trafolar kısa süre içerisinde tamamen kullanılamaz hale geldi.

Jandarma, tarladaki bekçiyi derdest edip, tarımsal araç ve gereçleri yakan kişi yada kişilerin yakalanması için yakalanması için çalışma başlattı.

Ateş Ailesi’ne ait aynı muhitteki 250 dönümlük tarla önceki yıl, 50 dönüm tarla ise geçtiğimiz yıl, yine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurulan mercek düzenekleri ile yakılarak küle çevrilmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.