Mardin’de Korona virus tedavisi gören 2 kişi daha taburcu oldu

Mardin’in Artuklu ilçesinde korona virüs tedavisi gören 2 hasta tedavilerin ardından alkışlarla taburcu edildi.

Mardin’de Korona virus tedavisi gören 2 kişi daha taburcu oldu
Yayınlama: 16.04.2020

Türkiye’de Korona virus (Covid-19) salgını ile mücadeleye devam ederken, Mardin’de 2 hasta tedavilerin ardından alkışlarla taburcu edildi. 15 önce göğüs ağrısı, nefes darlığı, yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile Özel Mardin Park hastanesine başvuran 61 yaşındaki Hıdır Atasay ile 33 yaşındaki Ferhat Bozan’ın Covid-19 testlerinin pozitif çıkması üzerine yatışları yapılacak tedavilerine başlandı.

İntaniye Uzmanı Dr. Zeynelabidin Demir ve Dahiliye Uzmanı Dr. Bayram Yıldız’ın kontrolleri altında tedavisi yapılan hastalar, şifa bularak alkışlar eşliğinde taburcu edildi.

Taburcu olan hastalar da hastaneye yönetimi başta olmak üzere doktorlara teşekkür ettiler.

Taburcu olan 61 yaşındaki Hıdır Atasay, şunu söyledi: “Rabbime hamd olsun, geldiğim zaman ayakta zor duruyordum, şu an merdivenlerin inerek evime gideceğim. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere hastane personeline, yakınlarıma, akrabalarımıza ve özellikle doktorum Bayram Beye çok teşekkür ediyorum. Canla başla çalışarak bizi tedavi ettiler. Hastanın duası makbuldür, Rabbim sizleri korusun, hem dünyada hem ahirette gönlünüze versin. Allah cümlenizden razı olsun. Çok teşekkür ediyorum.”

Evine uğurlanan 33 yaşındaki Ferhat Bozan da hastane yönetimi başta olmak üzere personeline çok teşekkür ettiğini dile getirerek, diğer hastalar için Allah’tan şifa diledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. hasan yilmaz dedi ki:

    iyi gunler dikkat ettiniz mi hep mardin park hastanesinde iyiliesme soz konusu
    aceba kiziltepe devlet hastanesi de 1 aylik verileri aciklasa kac kisi hastaneye gelmis virusten.Kac kisi iyilesmis yada kac kisi ölmüş