Mardin’de spor sahası ve park çalışması projesine başlandı

​Mardin’in merkez Artuklu İlçe Belediyesi, vatandaşları spora teşvik etmek ve güzel vakit geçirmek amacıyla Nur Mahallesi’nde spor sahası ve park yapımı çalışması başlattı.

Mardin’de spor sahası ve park çalışması projesine başlandı
Yayınlama: 02.03.2020

Mardin’in Artuklu İlçe Belediyesi ilçenin gelişimi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Birçok farklı konuda projelerine hayat vermeye devam eden Belediye, genç dostu çalışmaları ile de dikkat çekiyor.

Bu kapsamda, ilçe merkezinde bir futbol sahası ve bir park yapımı için çalışmalara başlandı.

Nur Mahallesi DEDAŞ civarında spor tesisi ve park için ilk kazma vuruldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, gençlerin daha sosyal olabilmeleri ve sporla yoğrulmaları için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Tutaşı, “Amacımız gençlerimizi spora teşvik etmek ve güzel vakit geçirmelerini sağlamaktır. İlçemizin değişimi ve gelişimi için durmaksızın çalışıyoruz. Artuklu’nun sorunlarını biliyor ve bu konuda gereken adımları atıyoruz. Özellikle havaların iyileşmesinin akabinde yine yoğun bir tempoyla ilçemizin her yerinde önemli çalışmalar başlayacak. Öte yandan, önem verdiğimiz çalışmalardan birisi de gençlerimize yönelik çalışmalardır. Bu konuda da projelerimize hız verdik. İlk etapta Nur Mahallemizde bir spor sahası ve park çalışması başlattık.” dedi.

Spor sahaları çoğalacak

Bölgede vatandaşların en çok istedikleri çalışmalardan birisine başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Tutaşı, “Özellikle bu bölgemizde park ve spor sahası konusunda eksiklikler vardı. Bu bölgede yaşayan hemşerilerimiz çok uzak yerlere çocuklarını hava aldırmak için gidiyor ve spor yapma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Biz, bu noktada duyarsız kalmadık. Spor sahası ve park çalışmasına başladık. Yakın zamanda birçok noktada spor tesisi çalışmaları hız kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.