Mardin’de STK’lardan ‘Evinde Kal’ çağrısı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, koronavirüs önlemleri çerçevesinde ‘Evinde Kal’ çağrısı yaparak vatandaşların acil durumlar haricinde evlerinden çıkmamaları çağrısı yaptı.

Mardin’de STK’lardan ‘Evinde Kal’ çağrısı
Yayınlama: 20.03.2020

Nusaybin’de Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve Çiftçiler Derneği, ‘koronavirüs önlemleri’ için bir araya geldi.

Bir araya gelen STK’lar adına açıklama yapan Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, vatandaşların Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirlere uymalarının önemine değindi.

Salgının ilçede etkisini göstermemesi adına özellikle yaşlıların ve zaruri ihtiyaçları olmadığı sürece vatandaşların evinde kalması gerektiğini ifade eden Özel, “Çok Değerli Nusaybin Halkımıza çağrımızdır. Dünyada küresel krize dönüşen salgın maalesef ülkemizde de gün geçtikçe hızlıca yayılmaktadır. Ülkemizde sağlık bakanlığının korona virüsüne karşı başlatmış olduğu önlemlere ek olarak sosyal medyada yayılan ‘Evinde kal’ çağrılarına Nusaybin halkı olarak daha hassas olmanızı bekliyoruz.  Bu salgının Nusaybin’de etkisini göstermemesi adına özellikle yaşlı vatandaşlarımızın ve tüm halkımızın zaruri ihtiyaçları olmadığı sürece evinde kal çağrılarına uymalarını rica ediyoruz. Bizler Nusaybin Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri olarak her konuda halkımızın huzuru için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.