Mardin’de yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü

Türkiye’nin tarımsal üretiminde önemli bir yere sahip olan Mardin’de uzun bir aradan sonra yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Mardin’de yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü
Yayınlama: 02.02.2023
Düzenleme: 02.02.2023

Bu yıl kurak bir mevsim geçiren Mardin’de iki günden bu yana ara ara yağan yağmur, çiftçinin yüzünü bir nebze de olsa güldürdü. Kent genelinde son yıllarda yaşanan kuraklıkla birlikte su kuyularında da seviyenin düşmesiyle zor günler yaşayan çiftçinin son iki gündür merkez ve ilçelerde yağan yağmurla birlikte yüzü gülmeye başladı.

Yaşanan kuraklık nedeniyle tarlada ekili ürünlerin kuruma tehlikesi baş gösterdiği bu günlerde, iki günden bu yana ara ara yağan yağmurlarla ekinler, tekrardan canlandı.

Yağmurun tam zamanında imdatlarına yetiştiğini belirten çiftçiler, “Birkaç gündür kar uyarısı yapılıyordu. Çok şükür yağmur iki gündür ara ara olsa da yağan yağmur kuruma tehlikesi olan ekinleri doyurdu. İnşallah yağmur devam eder. Uzun bir süredir yağmur yağmaması yeraltındaki su seviyesinde de düşüşe neden olmuştu. Allah’a şükürler olsun yağmur ile birlikte kuyularımızı da durdurduk.” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.