Mesut Akusta kimdir, Mesut Akusta nereli, Mesut Akusta sağlık durumu nasıl, Mesut Akusta kaç yaşında?

Oyuncu Mesut Akusta, Ankara’daki evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Mesut Akusta kimdir, Mesut Akusta nereli, Mesut Akusta sağlık durumu nasıl, Mesut Akusta kaç yaşında?

Mesut Akusta kimdir, Mesut Akusta nereli, Mesut Akusta sağlık durumu nasıl, Mesut Akusta kaç yaşında?
Yayınlama: 19.08.2021

Çankaya ilçesindeki evinde beyin kanaması Oyuncu Mesut Akusta, yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından yoğun bakım odasına alındı.

Oyuncu Akusta’nın eşi Şafak Özbir Akusta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Eşim Mesut Akusta bugün beyin kanaması geçirdi, acil ameliyata alındı. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürdü ve başarılı geçti çok şükür. Şu anda yoğun bakımda, lütfen dualarınızı eksik etmeyin” dedi.

Akusta, 22 Şubat 1964 yılında Konya’da dünyaya geldi. Babasının ölümü üzerine Ankara’ya taşındılar. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da yaptı. Edebiyat ve sanat fakültesini kazandı. Ankara’da çocuk oyunu ile tiyatroya başladı. 1992 yılında Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncuları’na katıldı. 1997 yılında Nezihe Araz’ın yazdığı Cahide oyununda rol aldı. Fehim Paşa Konağı, Atları da Vurdular ve Şerefe Yirminci Yüzyıl adlı müzakerelerde yer aldı. 14 Ocak 2011 yılında kaza yapan Mesut Akusta büyük bir tehlike atlatmıştır. Oyuncu 2016 yılından bu yana Şafak Özbir ile evlidir ve çiftin bir de çocuğu bulunuyor. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.