Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin’de

Mardin’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bakan, Mardin’in 40 yıllık sağlık altyapı yatırımı yakın bir tarihte tamamlanmış olacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mardin’de
Yayınlama: 21.03.2024

Bir dizi program kapsamında Mardin’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Mardin Prof.Dr. Aziz Sancar Havalimanında Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Ak Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Ak Parti il başkanı Vahap Alma, Büyükşehir belediye başkan adayı Abdullah Erin ve ilgililer tarafından karşılandı.

Bakan Koca,  beraberindeki heyetle Şakir Nuhoğlu Camisi’nde öğle namazını kıldı.

Daha sonra merkez Artuklu ilçesindeki Ravza Caddesi’nde esnafı ziyaret eden Koca, vatandaşlarla görüştü.

Bu sırada Bakan Koca ile görüşen bir kişi oğlu için diyabet sensörü talebinde bulundu.

Bunun üzerine Koca, “Bizim yapmak istediğimiz bu sensörü yerlileştirmek. Yerlileştirmeyle ilgili önemli bir mesafe alındı. Açıklamadım, burada ilk kez söylüyorum, ilk aşaması da tamamlandı. Pilot üretime geçilmek üzere klinik çalışma safhasına gelindi. Çok uzamayacak. Bütün çocuklarımıza, özellikle insülin kullanan tip 1 diyabetlilerin hepsine vermek istiyoruz ama yerli olanları.” diye konuştu.

Bakan Koca, “Medeniyetler, kadim buluşmalar şehri Mardin’deyiz. Mardin’in 40 yıllık sağlık altyapı yatırımı yakın bir tarihte tamamlanmış olacak.” dedi.

Bakan Koca daha sonra Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde yapımı süren şehir hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.