Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı? Sokağa çıkma yasağında ekmek dağıtılacak mı?Yanıtı haberimizde!

Sokağa çıkma yasağında ekmek dağıtılacak mı? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta da uygulanacak. İçişleri Bakanlığı 17 Nisan saat 24.00 ile 19 Nisan tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak il sınırları uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir genelge gönderdi. Genelgede ekmek dağıtımına ilişkin bilgiler de yer aldı.

Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı? Sokağa çıkma yasağında ekmek dağıtılacak mı?Yanıtı haberimizde!
Yayınlama: 16.04.2020

Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağında fırınların açık olup olmayacağı ve ekmek dağıtımının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı 17 Nisan saat 24.00 ile 19 Nisan tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak il sınırları uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir genelge gönderdi. Genelgede ekmek dağıtımı ile fırınlara ilişkin bilgilere de yer verildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA FIRINLAR AÇIK MI?

Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı işyerleri (Bu işyerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.) ile bu işyerlerinin sadece ekmek satan bayileri hafta sonu açık olacak.

EKMEK DAĞITILACAK MI?

Ekmek dağıtımında görevli olanlar yasak kapsamı dışında yer alacak. Ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla Vali ve Kaymakamların başkanlığında fırıncılar odası, yerel yönetim, emniyet ve jandarma temsilcilerinin katılımıyla oluşacak komisyon tarafından, her mahalle için muhtar görüşü de alınarak ivedilikle il/ilçe ekmek dağıtım planı yapılacak, bu planda il/ilçedeki ekmek üreten işyerlerinin sorumlu oldukları dağıtım bölgeleri (mahalle/cadde/sokak ölçeğinde) ile her dağıtım bölgesi için görev yapacak araç listeleri belirlenecek.

Bu şekilde yapılacak planlama dışında sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri ekmek dağıtımını gerçekleştirebilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.