Tutaşı : “6 aya çok şey sığdırdık; birçok yeni güzellik ise yolda”

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda 6 aya önemli çalışmalar sığdırdıklarını söyledi.

Tutaşı : “6 aya çok şey sığdırdık; birçok yeni güzellik ise yolda”
Yayınlama: 01.11.2019

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı 6 aylık belediye çalışmalarını değerlendirmek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Özel bir restoranda düzenlenen yemeğe yerel ve ulusal basının temsilcileri, gazeteciler, dernek başkanları ve belediye birim müdürleri katıldı.

Yolda rekor rakamlar
Burada yapılan çalışmalar ve projeleri anlatan Başkan Tutaşı, “İlçemizde 6 ay içinde önemli çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderdik” dedi. Başkan Tutaşı yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemizin en büyük sorunu olan yol çalışmaları ile hizmetlerimize başladık. Bu amaçla görevi devraldığım can kardeşim Artuklu Eski Kaymakamı ve Artuklu Belediye Başkan Vekili Sayın Şakir Öner Öztürk’ün başlatmış olduğu parke çalışmaları ile mesai mefhumu gözetmeksizin çalışma arkadaşlarımla 131 bin 500 metrekare (yaklaşık 18 km) kilitli parke taşı döşemesi gerçekleştirdik. Yine aynı şekilde ciddi yol problemi olan Ortaköy ve Gökçe Mahallelerimiz başta olmak üzere Bağlıca, Cevizlik, Sultançayır, Kabala, Nur , 13 Mart, Sefa mahallelerimiz ile Zınnar ve Bakırkıre Bölgelerimizde 400 bin metrekare(yaklaşık 58 km) sathi kaplama gerçekleştirerek yol sorunumuzu kısmen azaltmış olduk” diye konuştu.

Parklarımız için her zaman hassas olduk
Parklar konusunda da hassasiyet gösterdiklerini aktaran Tutaşı, “Yol çalışmalarımızın yanı sıra TOKİ, Necmi Karataş Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Devlet Hastanesi ve Vefa evleri civarında yeni parklar yaptık. Mevcut parklarımızda da 1400 metrekare zemin iyileştirme, oyun grubu ve spor aletlerimizin revizesi ile gerek çocuklarımızın güvenliği gerekse parklarımızı koruma amacıyla 1 318 metre dekoratif çit çalışmaları gerçekleştirdik. Ayrıca parklarımızda 1000 metrekare dekoratif parke taşı döşemesi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Tarihine sahip çıkan anlayış
Mardin’in tarihine ve kültürüne de sahip çıktıklarını ileten Tutaşı, “Tarihiyle ön planda olan ilçemizin eski yapıların ve tarihini koruyabilmek amacıyla Gül Mahallesi Artuklu Üniversitesi Uygulama Oteli arkasında, Çabuk Mahallesi 212. Sokakta, Cumhuriyet Mahallesi Sebze ve meyve hali yolunda, Medrese Mahallesi, Saraçoğlu Mahallesi ve Şehidiye Mahallesinde çöken duvarları, Latifiye Mahallesinde yıpranmış sokakları ve Şar Mahallesinde çöken kuyuyu aslına uygun olarak yaptırdık. Abbaraların bakımlarını yaparak boyattık. Bundan sonra da tarihe karşı hassasiyetimiz devam edecek. Yeni projelerimizle tarihi sokaklarımız daha da canlanacak” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.