WhatsApp grupları artık sizi rahatsız edemeyecek

Android ve iOS kullanıcıları, bundan böyle “WhatsApp gruplara eklenmeyi kapatma seçeneği” isimli bir özellik sayesinde rahatsız edilemeyecekler. Kendi isteği dışında eklendiği gruplar yüzünden memnun olmayan kişiler, kendisini kimlerin gruplara ekleyip ekleyemeyeceğini seçebilecek.

WhatsApp grupları artık sizi rahatsız edemeyecek
Yayınlama: 24.10.2019

WABetaInfo isimli bir kaynak, uzun süredir beklenen sistemin dağıtılmaya başladığını açıkladı. Android kullanıcıları için dağıtılan versiyon 2.19.298 iken iOS kullanıcıları için getirilen versiyon 2.19.110.20 olarak kayıtlara geçti.

Kullanıcılara grup ayarları mevzusunda geniş yetkiler veren yazılım, kara liste uygulamasını da yanında getiriyor. Bu uygulama, bireyleri rahatsız eden kullanıcıların önünü kesecek. Zira kara listeye alınan kullanıcılar, rahatsız ettikleri kişileri bir daha herhangi bir gruba ekleyemeyecekler.

Ayrıca rehberinizde ekli olmayan kullanıcılar adına da geçerli olan bu 2 sistem, kimlik avı dolandırıcılığı vakalarının da önüne geçecek. Bir grup sohbetine katılmadan önce özel bir davetiyeye ihtiyaç duyacaksınız. İlgili yeniliğe ulaşmak için şu yolu takip etmelisiniz: Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar.

Eğer bu güncellemeyi yüklediğiniz halde grupların bulunduğu seçeneği göremiyorsanız WhatsApp’ı silip tekrar yüklemelisiniz. Tekrar yükleme işlemini yapmadan önce sohbet geçmişinizin bir yedeğini almayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer “Herkes” seçeneğini kullanırsanız hiçbir kimseden özel bir davetiye almayacaksınız ve gruplara anında ekleneceksiniz. “Kişilerim” seçeneğini kullanan kişiler, rehberinde bulunan diğer kullanıcılar tarafından gruplara eklenebilecek ancak rehberde bulunmayan bireylerden bir gruba katılmak adına özel bir davetiye alacak.

Bunun dışında rehberinizde bulunan kişilere müdahale edebileceğiniz bir seçenek daha var. İlgili seçenek vasıtasıyla rehberinizde bulunan ancak sizi herhangi bir gruba eklemesini istemediğiniz bireyleri buraya ekleyerek onların grup tekliflerini yok sayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.