Aile Bakanı Selçuk’tan “Emekli Promosyonu” açıklaması

​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Yeni Koronavirüs tedbirleri kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartını geçici olarak kaldırdık.” dedi.

Aile Bakanı Selçuk’tan “Emekli Promosyonu” açıklaması
Yayınlama: 19.03.2020

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli promosyonunda taahhüt şartının geçici olarak ikinci bir duyuruya kadar kaldırıldığını duyurdu.

Bakan Selçuk, “Yeni tip koronavirüse karşı aldığımız bu önlem sayesinde risk grubunda olan emeklilerimizin ve hak sahiplerinin promosyon taahhüdü için ayrıca bir işlem yapmasına ya da bankaya gitmesine gerek olmayacak.” dedi.

Promosyonda taahhüt şartının kaldırılması için bankalara yazı gönderildi.

Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında “2020-2023 dönemi için imzalanan protokol gereği, emeklilerimiz ve hak sahiplerinden taahhütname onayı almadan promosyon ödemesi yapılamıyordu. Taahhüt şartını kaldırmaları için tüm bankalara yazı gönderdik.” ifadelerini kullandı.

Aylığını farklı bankaya taşımak isteyenlerin aktarma yapabileceğini de bildiren Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Corona virüse karşı açıkladığı tedbir paketi kapsamında da kamu bankalarının, 76 yaş üzerindeki emeklilerin talep etmesi halinde, aylık ödemelerini evlerinde yapacaklarını hatırlattı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.